کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس

آنچه باید از پارچه فاستونی بدانیم

اکسسوری جذاب مردانه که استایل شما را کامل می کند
۶ آذر ۱۳۹۹

برای این پارچه تعریف های مختلفی از اهل فن نقل شده است اما به زبان ساده می توان به آن پارچه ای ساده گفت که با الیاف طبیعی مثل پشم ، یا الیاف مصنوعی یا مخلوطی از هردو به مرحله تکمیل می رسد.

 

عرض پارچه فاستونی در حالت معمول در ایران ۱۵۰ سانتی متر می باشد که می تواند در وزن های مختلف و با طرح های ساده یا طرح دار مثل چهار خانه و راه راه تهیه شود.

 

اختلاف وزن (تراکم بافت) و میزان درصد پشم به کار رفته و نخ فاستونی از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار در نرخ پارچه فاستونی می باشد.

 

مزیت استفاده پشم در پارچه فاستونی چیست؟

 

همان طور که می دانید از فاکتور های یک فاستونی خوب و درجه یک درصد پشم به کار رفته در آن است.

 

اما در واقع چرا پشم باعث مرغوبیت این پارچه می شود؟

 

پشم از الیاف طبیعی به شمار می رود که از پشم گوسفندان با نژادهای گوناگون بدست می آید پشم از الیاف مقاوم به شمار رفته و از آنجا که هوا متراکم شده را در خود حفط می کند باعث می شود بدن فرد پوشنده در برابر تغییرات دمای محیط اثر کمتری بپذیرد که این امر در حالت عادی دمای بدن و میزان تعرق تاثیر خوبی دارد این نوع الیاف علاوه بر آن که در بحث نساجی رنگ پذیری عالی دارد عایق صدا مقاوم در برابر اشتغال و عبور دهنده امواج ماورا بنفش می باشد که هرکدام از آن عوامل در راحتی و سلامتی فرد نقش به سزایی دارد.

 

مصرف پارچه فاستونی در دوخت کت و شلوار:

 

با توجه به موارد ذکر شده و اطلاع از مزایای پشم می توان دریافت که بهترین پارچه برای دوخت انواع کت و شلوار همین پارچه بورسی می باشد.

 

فاستونی پارچه ای است که پوشاک تهیه شده از آن به خصوص کت و شلوار در مرد ها اعتماد به نفس ایجاد می کند و بی شک رسمی ترین و همگانی ترین نوع پارچه در پوشاک مردانه می باشد.

 

کت و شلوار بی شک جامه ای مشترک میان ملل مختلف است و تقریبا در تمام کشور های دنیا از آن استفاده می شود. از این موضوع می توان به مصرف انبوه پارچه فاستونی در سطح وسیع و عمده آن در جهان پی برد.

 

باید به این موضوع نیز اشاره شود که بسیاری از تولیدی ها برای دوخت لباس فرم کار و یونیفرم اکثر ادارات، شرکت ها، موسسات و کارمندان نهادهای دولتی و غیر دولتی و حتی لباس فرم مدارس و بانک ها از این پارچه شیک و لوکس بهره می برند. محبوبیت فاستونی به اندازه کافی قدرت داشته که توانسته حجم عظیمی از سرمایه گذاری را به خود جلب کند به صورتی  که بهترین برندهای بزرگ و مشهور پوشاک آقایان به خاطر آن ایجاد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *